Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy pomoże znaleźć pracę OzN z wyższym wykształceniem

Zachodniopomorski Uniwersytet Ludowy w Mierzynie zaprasza osoby z niepełnosprawnością mieszkające na terenie powiatu polickiego, posiadające wykształcenie wyższe lub realizujące ostatni, lub przedostatni semestr nauki w szkole wyższej do udziału w projekcie „Działając dziś, zmieniam jutro – program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy”. Jest on realizowany w ramach programu "ABSOLWENT".

Wsparciem projektowym zostanie objętych łącznie 40 beneficjentów, w tym 26 kobiet oraz 14 mężczyzn. Są to osoby z niepełnosprawnością, które pochodzą z 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego (polickiego, goleniowskiego, stargardzkiego, gryfińskiego) oraz miasta Szczecina i mają wykształcenie wyższe lub realizują ostatni, lub przedostatni semestr nauki w szkole wyższej w terminie od 01.11.2022 r. do 30.09.2023 r.

Cele i rezultaty projektu zostaną osiągnięte w wyniku realizacji kompleksowego wsparcia dla każdego Uczestnika Projektu tj. wzmocnienia postawy społecznej, nabycie kwalifikacji i kompetencji zawodowych, nabycie doświadczenia zawodowego, a w konsekwencji podjętych działań – podjęcie zatrudnienia.

FORMY BEZPŁATNEGO WSPARCIA:

  • PRZYGOTOWANIE I REALIZACJA INDYWIDUALNEGO PLANU DZIAŁANIA DLA UCZESTNIKÓW PROJEKTU
  • AKTYWIZACJA SPOŁECZNO-ZAWODOWA UCZESTNIKÓW PROJEKTU
  • REALIZACJA SZKOLEŃ ZAWODOWYCH SZKOLEŃ PODNOSZĄCYCH KOMPETENCJE ZAWODOWE
  • REALIZACJA STAŻY ZAWODOWYCH I POŚREDNICTWA PRACY
  • DODATEK MOTYWACYJNY

REKRUTACJA odbędzie się w terminie: XII.2022-III.2023

Formularz zgłoszeniowy (kliknij, aby pobrać)

Formularze zgłoszeniowe wraz z kopią orzeczenia o niepełnosprawności będą przyjmowane drogą elektroniczną na adres mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), pocztą oraz osobiście w biurze projektu (Mierzyn, ul. Welecka 13b) w dni robocze, w godz. 8.00-16.00.

Każdy z formularzy zgłoszeniowych zostanie oceniony pod kątem kryteriów obligatoryjnych.

Doradca natomiast oceni motywację, profil psychologiczny, predyspozycje oraz możliwość podjęcia pracy u kandydata.