"5 + 1"

logo projektu 5 + 1Realizacja projektu
Projekt „5 + 1” realizowany jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach od dnia 1 grudnia 2011 roku. Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego,  Priorytet VII: Promocja integracji społecznej, Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Cel projektu
Głównym celem jest aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych z terenu powiatu polickiego poprzez zwiększenie zatrudnienia w tej grupie beneficjentów, naukę korzystania z usług Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej (AOON) oraz zmianę postaw pracodawców w stosunku do osób niepełnosprawnych jako pracowników.

W trakcie projektu 20 osób niepełnosprawnych, o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności wraz ze swoimi asystentami osobistymi, jako osobami wspierającymi:

  • podejmą staże zawodowe,
  • podniosą kompetencje w zakresie wykonywanej pracy,
  • wezmą udział w turnusie integracyjno-edukacyjnym,
  • skorzystają z pomocy doradcy zawodowego, psychologa oraz innych specjalistów.

Do kogo skierowany jest projekt?
Realizacja projektu polega przede wszystkim na podjęciu przez uczestników staży zawodowych u pracodawców dobranych ze względu na kwalifikacje i umiejętności tych osób. Pięcioosobowym grupom niepełnosprawnych pracowników będzie towarzyszył w zakładzie pracy Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej, dzięki czemu zostanie im zapewnione odpowiednie wsparcie w czasie wykonywania pracy, a także komfort, że niepełnosprawność nie będzie przeszkodą w funkcjonowaniu w miejscu pracy. Osoby takie będą miały szansę zdobyć nowe doświadczenie zawodowe, a nawet stałe zatrudnienie.

Projekt trwa od 1 grudnia 2011 roku do 31 stycznia 2015 roku i przewiduje aktywizację zawodową sześćdziesięciu osób niepełnosprawnych o znacznym i umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Całkowity budżet projektu wnosi 962160,00 zł i jest w całości finansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kontakt/Informacja
Rekrutacja Asystentów Osobistych Osoby Niepełnosprawnej
Aleksandra Kuczyńska
Kierownik Działu Aktywizacji Społecznej i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Szkolna 2
tel. (91) 317 02 28
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rekrutacja osób niepełnosprawnych
Magdalena Kamińska
Doradca ds. osób niepełnosprawnych
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
ul. Tanowska 8 (budynek Starostwa Powiatowego) parter, pok. 21J
tel. (91) 42 40 700 (wew. 205)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.