Logo Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach

Pilnie poszukujemy kandydatów na rodziny zastępcze

tel. (91) 42 40 700
Całodobowy telefon interwencji kryzysowej
+48 603 083 020
Masz problem - zadzwoń do nas!

Zbieramy zapisy na bezpłatne usługi asystenta dla osób niepełnosprawnych z gmin Dobra i Kołbaskowo.

Informacje i zapisy:
601 500 817
Ilość miejsc ograniczona!

Lokomotywa-cja
Całodobowy telefon interwencji kryzysowej
Slider

Uprzejmie informujemy, że rusza nabór wniosków do MODUŁU II Programu Aktywny Samorząd 2019. Termin składania dokumentów:

od 06 MARCA 2019 r. do 30 MARCA 2019 r. -dla wniosków dotyczących roku szkolnego/akademickiego 2018/2019

Druki wniosków znajdują się w zakładce PLIKI DO POBRANIA

PCPR w Policach zaprasza osoby z niepełnosprawnościami z gminy Dobra i gminy Kołbaskowo do bezpłatnego udziału w projekcie „LOKOMOTYWA- cja”- Moduł Społeczny

Co oferujemy?

- bezpłatne usługi asystenta osobistego dla osoby niepełnosprawnej: to przykładowo pomoc w obowiązkach życia codziennego, zakupach, asysta przy spacerach
- asystent będzie dojeżdżał bezpośrednio do klienta. Usługa będzie trwać rok czasu, od kwietnia br do marca 2020 włącznie.
- zapewnimy też jeden miesięczny cykl rehabilitacyjny, również u klienta,
- oraz możliwość skorzystania z poradnictwa, wsparcia psychologicznego.

Informacje i zapisy pod numerem telefonu 601 500 817. Zapraszamy!

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje głównie kolejność zgłoszeń.

Uwaga: Z uczestnictwa są wykluczone osoby, które  już wcześniej skorzystały ze wsparcia w ramach  „LOKOMOTYWA- cji”.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach informuje o przystąpieniu przez Powiat Policki do realizacji programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” w 2019 roku. Więcej informacji na temat kierunków działań, warunków brzegowych oraz zasad przyjmowania wniosków dostępne w zakładce Pomoc Osobom Niepełnosprawnym- Program wyrównywania różnic między regionami III

RUSZA WIOSENNA EDYCJA PROGRAMU

 KOREKCYJNO-EDUKACYJNEGO DLA OSÓB STOSUJĄCYCH PRZEMOC W RODZINIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach, uprzejmie informuje, że rusza wiosenna edycja Programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Pierwsze zajęcia w poniedziałek 11 marca 2019 r. od godz. 16.30 do 20.00.

W związku z tym prosimy zainteresowane osoby do Działu Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach ul. Szkolna 2, w celu zakwalifikowania do grupy, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00.

Termin zgłoszenia się 8 marca 2019 r.

Informacji w sprawie programu udziela Katarzyna Bąk - numer telefonu 91-317-02-28 lub 603-98-58-26.

11 grudnia z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przy ul. Szkolnej 2, odbyła się Giełda Sprzętu i Usług dla Osób Niepełnosprawnych pn. „I Ty możesz być aktywny”.

Podczas spotkania można było zapoznać się z szeroką ofertą uczestników giełdy, obejrzeć wystawę sprzętu rehabilitacyjnego, zbadać poziom cholesterolu i trójglicerydów, dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego. Ponadto można było bezpłatnie wykonać badanie wzroku, słuchu oraz skorzystać z konsultacji medycznych z  zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, a także z porad dietetyka.

W tym dniu osobom niepełnosprawnym wsparcia udzielali: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowy Urząd Pracy w Policach, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przedstawiciele firm zajmujących się dystrybucją sprzętu rehabilitacyjnego i przedmiotów pomocniczych: Sonido - Aparaty Słuchowe, Ortofach, SeniorVita, ALTIX, GM MEDICAL - wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, Vision Express Salon Optyczny, Organizacje Pozarządowe: Polski Związek Niewidomych, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Fundacja Pomocy Chorym na Zanik Mięśni w Szczecinie, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Fundacja Szansa dla Niewidomych, Stowarzyszenie „Polickie Amazonki”.

Podczas Giełdy odbyło się losowanie nagród dla uczestników.