XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”

Trwa nabór prac do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego #SztukaOsóbNiepełnosprawnych. Jest to już XIX edycja Konkursu ogłoszonego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”.
 

Tytuł Konkursu:  To, co kocham

Termin składania prac konkursowych:  30 września 2021 r.

Zgłoszenia prac do Konkursu:  dokonuje się jedynie na formularzu zgłoszeniowym, który jest załącznikiem do niniejszego ogłoszenia.

Miejsce składania prac:  Oddziały wojewódzkie PFRON właściwe ze względu na siedzibę placówki biorącej udział w Konkursie.

Miejsce i termin odbioru prac nienagrodzonych i niewyróżnionych:  prace nienagrodzone i niewyróżnione w etapie wojewódzkim można odebrać w terminie do 30 dni od daty zamieszczenia na stronie internetowej Funduszu www.pfron.org.pl informacji o rozstrzygnięciu etapu wojewódzkiego Konkursu w Oddziałach PFRON, prace nienagrodzone i niewyróżnione przez Centralną Komisję Konkursową można odebrać w terminie do 30 dni od daty zamieszczenia na stronie internetowej Funduszu informacji o rozstrzygnięciu Konkursu.

Kategorie i techniki wykonania prac

malarstwo i witraż

Dopuszczalne techniki: akwarele,  pastele,  gwasz,  olej itp., na dowolnym podłożu (np. płótno, papier, tkanina, szkło, płyta)

rysunek i grafika

Dopuszczalne techniki: ołówek, węgiel, piórko, mazak, techniki powtarzalne, np. drzeworyt i linoryt

rzeźba kameralna i płaskorzeźba

Dopuszczalne techniki: rzeźba w drewnie, ceramice, kamieniu i technikach mieszanych

tkanina i aplikacja

Dopuszczalne techniki: hafty wykonane różnorodną techniką, gobeliny, makaty

fotografia

Fotografia

 

Szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie.

Uwaga! W celu zapewnienia właściwej identyfikacji autora prosimy o trwałe opisywanie prac.

Termin uroczystego Finału Konkursu: nagrodzone placówki zostaną poinformowane o uroczystości niezwłocznie po rozstrzygnięciu Konkursu.

Osoba do kontaktu w sprawie Konkursu w Biurze PFRON: Wydział Komunikacji Maria Nejman, tel. 22 50 55 787, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Na stronie internetowej PFRON można pobrać:

  1. Regulamin Konkursu
  2. Formularz zgłoszeniowy
  3. Klauzulę informacyjną o zasadach przetwarzania danych osobowych dla Konkursu „SZTUKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”