Wznawiamy kontakt osobisty z klientami

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wznawia kontakt osobisty z klientami znajdującymi się w sytuacji kryzysu

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przez cały okres stanu epidemii COVID-19  na bieżąco udziela wsparcia mieszkańcom Powiatu Polickiego poprzez  kontakt telefoniczny, mailowy bądź komunikator internetowy.  Przez cały ten czas można również przychodzić do siedziby PCPR składać wnioski oraz inne dokumenty we wszystkich sprawach, którymi się zajmujemy. Oczywiście w trosce o zdrowie naszych Klientów oraz nas samych  rozmawiamy ze wszystkimi, którzy do nas przychodzą przez specjalną osłonę, zaopatrzeni w maseczki lub przyłbice. Prosimy również naszych Klientów o zakrycie nosa i ust maseczką lub inną częścią garderoby.

Od 04 maja mieszkańcy Powiatu Polickiego, którzy potrzebują pilnej pomocy będą mogli przyjść do siedziby PCPR i skorzystać z porady prawnej, psychologicznej oraz  wsparcia w sytuacji kryzysu i przemocy w rodzinie, mediacji w sprawach rodzinnych, coachingu itp. Dodatkowo wprowadziliśmy również usługę „Polub swoją maseczkę”  dla wszystkich tych, którzy mają problem w oswojeniu się z noszeniem maseczek. W związku z tym przygotowane zostały dwa pomieszczenia do bezpośredniego przyjmowania klientów, a dodatkowo  zakupiono namiot, który również przeznaczony jest do pracy z klientami na świeżym powietrzu.

U nas jest bezpiecznie. Wszystko odbywa się zgodnie z zachowaniem bezpieczeństwa. Przyjmujemy tylko osoby zdrowe (przed wizytą pomiar temperatury i krótka ankieta). Ograniczamy liczbę klientów – przyjmujemy w odpowiednich odstępach czasowych. Zachowujemy bezpieczną odległość, prosimy o dezynfekcję rąk i o noszenie maseczek przez cały czas trwania rozmowy. Pomieszczenia i sprzęty są dezynfekowane.

Każda osoba, która potrzebuje wsparcia proszona jest o kontakt telefoniczny pod numerem 91 42 40 700, 603 083 020 w celu umówienia wizyty.

Sporządziła Beata Karlińska