Logo Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach uczciło w dniu 3 czerwca 2017 roku, organizując, jak co roku, piknik dla rodzin zastępczych. Był to dwunasty tego rodzaju festyn, na którym tym razem bawiliśmy się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Policach przy ul. Korczaka. Zabawa trwała od godziny 10.00 do 16.00.  
    Po raz szósty w organizację pikniku zaangażowali się studenci I roku Pedagogiki Opiekuńczej i Resocjalizacyjnej Uniwersytetu Szczecińskiego pod kierunkiem dr Aleksandry Sander.
        W trakcie trwania pikniku dorosłym i dzieciom zaproponowano udział w interesujących zajęciach warsztatowych, z czego chętnie skorzystali wszyscy obecni. Dzieci uczestniczyły w konkursach sportowych, plastycznych oraz w loterii fantowej wraz z dorosłymi. Miały także możliwość skorzystania ze strzelnicy. Przed uczestnikami zaprezentowały się cheerliderki koszykarzy szczecińskich „Wilków” oraz grupy tancerzy. Panie policjantki przeprowadziły pogadankę na temat bezpieczeństwa i zaprezentowały dzieciom samochód policyjny .
        Do stanowiska, gdzie malowane były twarze, dzieci czekały cierpliwie, a wykonujące te obrazy studentki sprostały wszystkim wymaganiom, gdyż każde dziecko miało własny pomysł na pomalowanie buzi.
        Za udział w konkursach wszyscy otrzymali piękne nagrody, a w trakcie zabawy zapewniono poczęstunek: kiełbaski z grilla oraz słodkości wykonane własnoręcznie przez studentów.

Zdjęcia z pikniku oraz relację studentów w tego wydarzenia można zobaczyć tutaj https://www.facebook.com/rodzinnyp/