Logo Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Baner Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Rekrutacja na stanowisko Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej

UWAGA! Przedłużamy rekrutację do dnia 18 stycznia br.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach zawiadamia o rozpoczętej rekrutacji na stanowisko Asystenta Osobistego Osoby Niepełnosprawnej.

Szczegóły w Załącznikach.

Główny księgowy- PCPR ogłasza nabór na stanowisko głównego księgowego

Uprzejmie informujemy, że prowadzimy rekrutację na stanowisko Głównego Księgowego w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Policach. 

Szczegłóły w Załącznikach.

Program wyrównywania różnic miedzy regionami III w 2019 roku

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach informuje o przystąpieniu przez Powiat Policki do realizacji programu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  pn. „Program wyrównywania różnic między regionami III” w 2019 roku. Więcej informacji na temat kierunków działań, warunków brzegowych oraz zasad przyjmowania wniosków dostępne w zakładce Pomoc Osobom Niepełnosprawnym- Program wyrównywania różnic między regionami III

PCPR w Policach ogłasza nabór na stanowisko księgowego

PCPR w Policach rozpoczyna rekrutację na stanowisko księgowego- księgowej. Szczegóły rekrutacji w Załączniku poniżej. 

Giełda Sprzętu i Usług dla Osób Niepełnosprawnych

11 grudnia z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przy ul. Szkolnej 2, odbyła się Giełda Sprzętu i Usług dla Osób Niepełnosprawnych pn. „I Ty możesz być aktywny”.

Podczas spotkania można było zapoznać się z szeroką ofertą uczestników giełdy, obejrzeć wystawę sprzętu rehabilitacyjnego, zbadać poziom cholesterolu i trójglicerydów, dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego. Ponadto można było bezpłatnie wykonać badanie wzroku, słuchu oraz skorzystać z konsultacji medycznych z  zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, a także z porad dietetyka.

W tym dniu osobom niepełnosprawnym wsparcia udzielali: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowy Urząd Pracy w Policach, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przedstawiciele firm zajmujących się dystrybucją sprzętu rehabilitacyjnego i przedmiotów pomocniczych: Sonido - Aparaty Słuchowe, Ortofach, SeniorVita, ALTIX, GM MEDICAL - wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego, Vision Express Salon Optyczny, Organizacje Pozarządowe: Polski Związek Niewidomych, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Fundacja Pomocy Chorym na Zanik Mięśni w Szczecinie, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Fundacja Szansa dla Niewidomych, Stowarzyszenie „Polickie Amazonki”.

Podczas Giełdy odbyło się losowanie nagród dla uczestników.

 

 

Szkoła dla Rodziców

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach ma przyjemność poinformować  Państwa o naborze do projektu „Zintegrowane wsparcie dla rodzin i pieczy zastępczej na terenie województwa zachodniopomorskiego”.

W ramach tego projektu zapraszamy do uczestnictwa w warsztacie:

"SZKOŁA DLA RODZICÓW".

Spotkania odbywać się będą w każdy poniedziałek, od 16.00 do 19.00

Zapisy i wszelkie informacje dostępne osobiście w siedzibie PCPR w Policach, ul. Szkolna 2

lub telefonicznie pod nr. tel.  91-42-40-700

oraz na www.pcpr.police.pl

 

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

DOBRY START DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH

Rodziny zastępcze z Powiatu Polickiego mogą składać po 1 sierpnia 2018 roku wnioski o przyznanie świadczenia DOBRY START na wszystkie uczące się dzieci.

Świadczenie przysługuje do 20 roku życia (do 24 roku życia dla osób niepełnosprawnych). Osoby, które są pełnoletnie składają wnioski na świadczenie dla siebie.

 

 

tydzień wiedzy o osobach głuchoniewidomych

MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ WIEDZY
O OSOBACH GŁUCHONIEWIDOMYCH
25 czerwca –  1 lipca 2018

Szanowni Państwo,
Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym jest organizacją pożytku publicznego. Działa na terenie całej Polski poprzez jednostki wojewódzkie i jako jedyna organizacja w kraju zajmuje się wspieraniem osób z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu. W październiku 2016 roku obchodziliśmy 25. rocznicę działalności.  Dzięki naszemu towarzystwu głuchoniewidomi przestają stopniowo być anonimowi. Zaczynają wierzyć, że również i tę niepełnosprawność da się oswoić, i z nią żyć. Zaczynają wychodzić z domów, zawierają nowe znajomości, jeżdżą na wycieczki i warsztaty, podejmują naukę, znajdują pracę. Organizacja stara się codziennie wychodzić naprzeciw indywidualnym potrzebom beneficjentów, starając się uwzględnić jakże odmienną sytuację zdrowotną i życiową każdej z osób. Warsztaty komputerowe, czy artyterapeutyczne, spotkania klubowe, czy spotkania w ramach zajęć w jednostkach (np. gotowanie, gimnastyka), to tylko niektóre z form aktywności proponowanych głuchoniewidomym w najbliższym czasie.

Narodowa Strefa Kibica na PGE Narodowy

Pani Preses PGE Narodowy zaprasza dzieci z pieczy zastępczej na wspólne kibicowanie w dniu 19 czerwca 2018 roku o godzinie 17.00 w Warszawie, drużynie reprezentacji Polski w piłce nożnej.
Największa w Polsce Narodowa Strefa Kibica realizowana jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości we współpracy z Biurem Programu "Niepodległa".
Dla wszystkich dzieci z pieczy zastępczej oraz ich Opiekunów wstęp jest wolny.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w kibicowaniu Biało-Czerwonym w meczu z drużyną Senegalu mogą zgłaszać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach do dnia 18 czerwca 2018 roku, do godziny 12.00.

Klauzula informacyjna

Klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej „RODO”, informujemy Państwa, że:

Senior w rodzinie - relacja z wydarzenia

SENIOR W RODZINIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach 15 maja2018 roku zaprosiło seniorów wraz z rodzinami do swojej siedziby na świętowanie Międzynarodowego Dnia Rodziny  pod hasłem „Senior w Rodzinie”. O godzinie 13.00 przybyłych  gości przywitali:  Starosta Powiatu Polickiego  Andrzej Bednarek, w-ce Starosta Powiatu Polickiego Beata Chmielewska oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach Beata Karlińska.

Seniorzy wraz ze swoimi rodzinami mogli wysłuchać ciekawych prelekcji m. in. na temat bezpłatnych leków dla seniorów, odżywiania osób starszych, pielęgnacji osoby zależnej w warunkach domowych, bezpieczeństwa, ubezpieczeń seniorów , o tym, jak radzić sobie z demencją, jak muzykoterapia poprawia funkcjonowanie seniorów.

Przez cały czas trwania wydarzenia różne instytucje, podmioty gospodarcze, stowarzyszenia i organizacje prezentowały swoją ofertę pomocową oraz działalność na rzecz polepszenia życia seniorom i rodzinom opiekującym się przewlekle chorymi seniorami. Ofertę ubogaciły bezpłatne badania: słuchu, cholesterolu, cukru, pomiar ciśnienia tętniczego, komputerowe badania stóp. Uczestnicy mogli również skorzystać z poradnictwa prawnego oraz testów psychologicznych testujących pamięć i orientację. Czas spotkania umiliła pyszna kawa i domowe wypieki w otoczeniu pięknej, utworzonej specjalnie na ten dzień kawiarenki.

Konkurs pn. "Policjant, który mi pomógł"

Informujemy o konkursie pn. "Policjant, który mi pomógł" organizowanym przez Instytut Psychologii Zdrowia PTP. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie Powiatu Polickiego

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";}

http://policki.pl/policjant-ktory-mi-pomogl-konkurs/

lub bezpośrednio na stronie organizatora

www.policjant.niebieskalinia.pl

GRUPY WSPARCIA DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach

zaprasza nagrupę wsparcia dla rodzin zastępczych,

 która odbywać się będzie raz w miesiącu.

Harmonogram spotkań grupy wsparcia w roku 2018:

MAJ: 9.05.2018r.  godz. 16:00-18:00

CZERWIEC: 6.06.2018r. godz. 16:00-18:00

LIPIEC: 4.07.2018r. godz. 16:00-18:00

SIERPIEŃ: 8.08.2018r. godz. 16:00-18:00

WRZESIEŃ: 5.09.2018r. godz. 16:00-18:00

PAŹDZIERNIK: 3.10.2018r. godz. 16:00-18:00

LISTOPAD: 7.11.2018r. godz. 16:00-18:00

GRUDZIEŃ: 5.12.2018r. godz. 16:00-18:00

senior w rodzinie

Powiatowe centrum Pomocy Rodzinie w Policach zaprasza na

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZINY - "SENIOR W RODZINIE".

15 maja 2018 roku, od 13.00 do 17.00.

Szczegóły w załączonym plakacie.

Załączniki:
Pobierz plik (senior w rodzinie .jpg)senior w rodzinie .jpg

stypendia SPES

Program pomocy dzieciom - stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym Stowarzyszenia na rzecz Niepełnosprawnych.

aktywny samorząd 2018

 

 

AKTYWNY SAMORZĄD 2018

Zapraszamy osoby niepełnosprawne mieszkające na terenie Powiatu Polickiego do ubiegania się w 2018 roku o dofinansowanie w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”, finansowanego ze środków PFRON.

Celem głównymprogramu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów pomocy w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

WIETRZENIE SZAF LUTY 2018

”COMIESIĘCZNE WIETRZENIE SZAF”

WYJĄTKOWO OD 9.00 DO 15.00

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach zaprasza wszystkich mieszkańców Powiatu Polickiego na comiesięczną akcję „Wietrzenia Szaf”.

Już w najbliższą środę tj. 28 lutego 2018r. będzie można zaopatrzyć się w garderobę,

obuwie i nie tylko.

Wszystko jest za darmo.

Pamiętajmy zawsze ostatnia środa miesiąca.

Serdecznie zapraszamy.

PROGRAM KOREKCYJNO - EDUKACYJNY

RUSZA WIOSENNA EDYCJA PROGRAMU

 KOREKCYJNO-EDUKACYJNEGO DLA OSÓB STOSUJĄCYCH PRZEMOC W RODZINIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach, uprzejmie informuje, że rusza wiosenna edycja Programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Pierwsze zajęcia w poniedziałek 5 marca 2018r. od godz. 16.30 do 20.00.

W związku z tym prosimy zainteresowane osoby do Działu Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach ul. Szkolna 2, w celu zakwalifikowania do grupy, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00.

Termin zgłoszenia się 2 marca 2018r.

Informacji w sprawie programu udziela Katarzyna Bąk - numer telefonu 91-317-02-28 lub 603-98-58-26.

 

dyżury pracowników PCPR w Policach - Przecław

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach informuje
o dyżurach pracowników
Działu Aktywizacji Społecznej i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
oraz Działu Interwencji Kryzysowej,
które będą odbywać się raz w miesiącu w siedzibie
Gimnazjum w Przecławiu, Przecław 27 c.

Szczegóły w zamieszczonym załączniku.

DYŻURY PRACOWNIKÓW PCPR W DOBREJ

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach informuje o dyżurach

pracowników

Działu Aktywizacji Społecznej i Rahabilitacji Osób Niepełnosprawnych

            oraz Działu Interwencji Kryzysowej,

                które będą odbywać się raz w miesiącu w siedzibie

                   Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej, ul. Graniczna 31.

Podkategorie