Logo Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Baner Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Szkoła dla Rodziców

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach ma przyjemność poinformować  Państwa o naborze do projektu „Zintegrowane wsparcie dla rodzin i pieczy zastępczej na terenie województwa zachodniopomorskiego”.

W ramach tego projektu zapraszamy do uczestnictwa w warsztacie:

"SZKOŁA DLA RODZICÓW".

Spotkania odbywać się będą w każdy poniedziałek, od 16.00 do 19.00

Zapisy i wszelkie informacje dostępne osobiście w siedzibie PCPR w Policach, ul. Szkolna 2

lub telefonicznie pod nr. tel.  91-42-40-700

oraz na www.pcpr.police.pl

 

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

DOBRY START DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH

Rodziny zastępcze z Powiatu Polickiego mogą składać po 1 sierpnia 2018 roku wnioski o przyznanie świadczenia DOBRY START na wszystkie uczące się dzieci.

Świadczenie przysługuje do 20 roku życia (do 24 roku życia dla osób niepełnosprawnych). Osoby, które są pełnoletnie składają wnioski na świadczenie dla siebie.

 

 

tydzień wiedzy o osobach głuchoniewidomych

MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ WIEDZY
O OSOBACH GŁUCHONIEWIDOMYCH
25 czerwca –  1 lipca 2018

Szanowni Państwo,
Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym jest organizacją pożytku publicznego. Działa na terenie całej Polski poprzez jednostki wojewódzkie i jako jedyna organizacja w kraju zajmuje się wspieraniem osób z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu. W październiku 2016 roku obchodziliśmy 25. rocznicę działalności.  Dzięki naszemu towarzystwu głuchoniewidomi przestają stopniowo być anonimowi. Zaczynają wierzyć, że również i tę niepełnosprawność da się oswoić, i z nią żyć. Zaczynają wychodzić z domów, zawierają nowe znajomości, jeżdżą na wycieczki i warsztaty, podejmują naukę, znajdują pracę. Organizacja stara się codziennie wychodzić naprzeciw indywidualnym potrzebom beneficjentów, starając się uwzględnić jakże odmienną sytuację zdrowotną i życiową każdej z osób. Warsztaty komputerowe, czy artyterapeutyczne, spotkania klubowe, czy spotkania w ramach zajęć w jednostkach (np. gotowanie, gimnastyka), to tylko niektóre z form aktywności proponowanych głuchoniewidomym w najbliższym czasie.

Narodowa Strefa Kibica na PGE Narodowy

Pani Preses PGE Narodowy zaprasza dzieci z pieczy zastępczej na wspólne kibicowanie w dniu 19 czerwca 2018 roku o godzinie 17.00 w Warszawie, drużynie reprezentacji Polski w piłce nożnej.
Największa w Polsce Narodowa Strefa Kibica realizowana jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości we współpracy z Biurem Programu "Niepodległa".
Dla wszystkich dzieci z pieczy zastępczej oraz ich Opiekunów wstęp jest wolny.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w kibicowaniu Biało-Czerwonym w meczu z drużyną Senegalu mogą zgłaszać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach do dnia 18 czerwca 2018 roku, do godziny 12.00.

Klauzula informacyjna

Klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej „RODO”, informujemy Państwa, że:

Senior w rodzinie - relacja z wydarzenia

SENIOR W RODZINIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach 15 maja2018 roku zaprosiło seniorów wraz z rodzinami do swojej siedziby na świętowanie Międzynarodowego Dnia Rodziny  pod hasłem „Senior w Rodzinie”. O godzinie 13.00 przybyłych  gości przywitali:  Starosta Powiatu Polickiego  Andrzej Bednarek, w-ce Starosta Powiatu Polickiego Beata Chmielewska oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach Beata Karlińska.

Seniorzy wraz ze swoimi rodzinami mogli wysłuchać ciekawych prelekcji m. in. na temat bezpłatnych leków dla seniorów, odżywiania osób starszych, pielęgnacji osoby zależnej w warunkach domowych, bezpieczeństwa, ubezpieczeń seniorów , o tym, jak radzić sobie z demencją, jak muzykoterapia poprawia funkcjonowanie seniorów.

Przez cały czas trwania wydarzenia różne instytucje, podmioty gospodarcze, stowarzyszenia i organizacje prezentowały swoją ofertę pomocową oraz działalność na rzecz polepszenia życia seniorom i rodzinom opiekującym się przewlekle chorymi seniorami. Ofertę ubogaciły bezpłatne badania: słuchu, cholesterolu, cukru, pomiar ciśnienia tętniczego, komputerowe badania stóp. Uczestnicy mogli również skorzystać z poradnictwa prawnego oraz testów psychologicznych testujących pamięć i orientację. Czas spotkania umiliła pyszna kawa i domowe wypieki w otoczeniu pięknej, utworzonej specjalnie na ten dzień kawiarenki.

Konkurs pn. "Policjant, który mi pomógł"

Informujemy o konkursie pn. "Policjant, który mi pomógł" organizowanym przez Instytut Psychologii Zdrowia PTP. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie Powiatu Polickiego

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";}

http://policki.pl/policjant-ktory-mi-pomogl-konkurs/

lub bezpośrednio na stronie organizatora

www.policjant.niebieskalinia.pl

GRUPY WSPARCIA DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach

zaprasza nagrupę wsparcia dla rodzin zastępczych,

 która odbywać się będzie raz w miesiącu.

Harmonogram spotkań grupy wsparcia w roku 2018:

MAJ: 9.05.2018r.  godz. 16:00-18:00

CZERWIEC: 6.06.2018r. godz. 16:00-18:00

LIPIEC: 4.07.2018r. godz. 16:00-18:00

SIERPIEŃ: 8.08.2018r. godz. 16:00-18:00

WRZESIEŃ: 5.09.2018r. godz. 16:00-18:00

PAŹDZIERNIK: 3.10.2018r. godz. 16:00-18:00

LISTOPAD: 7.11.2018r. godz. 16:00-18:00

GRUDZIEŃ: 5.12.2018r. godz. 16:00-18:00

senior w rodzinie

Powiatowe centrum Pomocy Rodzinie w Policach zaprasza na

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZINY - "SENIOR W RODZINIE".

15 maja 2018 roku, od 13.00 do 17.00.

Szczegóły w załączonym plakacie.

Załączniki:
Pobierz plik (senior w rodzinie .jpg)senior w rodzinie .jpg

stypendia SPES

Program pomocy dzieciom - stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym Stowarzyszenia na rzecz Niepełnosprawnych.

aktywny samorząd 2018

 

 

AKTYWNY SAMORZĄD 2018

Zapraszamy osoby niepełnosprawne mieszkające na terenie Powiatu Polickiego do ubiegania się w 2018 roku o dofinansowanie w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”, finansowanego ze środków PFRON.

Celem głównymprogramu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów pomocy w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

WIETRZENIE SZAF LUTY 2018

”COMIESIĘCZNE WIETRZENIE SZAF”

WYJĄTKOWO OD 9.00 DO 15.00

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach zaprasza wszystkich mieszkańców Powiatu Polickiego na comiesięczną akcję „Wietrzenia Szaf”.

Już w najbliższą środę tj. 28 lutego 2018r. będzie można zaopatrzyć się w garderobę,

obuwie i nie tylko.

Wszystko jest za darmo.

Pamiętajmy zawsze ostatnia środa miesiąca.

Serdecznie zapraszamy.

PROGRAM KOREKCYJNO - EDUKACYJNY

RUSZA WIOSENNA EDYCJA PROGRAMU

 KOREKCYJNO-EDUKACYJNEGO DLA OSÓB STOSUJĄCYCH PRZEMOC W RODZINIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach, uprzejmie informuje, że rusza wiosenna edycja Programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Pierwsze zajęcia w poniedziałek 5 marca 2018r. od godz. 16.30 do 20.00.

W związku z tym prosimy zainteresowane osoby do Działu Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach ul. Szkolna 2, w celu zakwalifikowania do grupy, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00.

Termin zgłoszenia się 2 marca 2018r.

Informacji w sprawie programu udziela Katarzyna Bąk - numer telefonu 91-317-02-28 lub 603-98-58-26.

 

dyżury pracowników PCPR w Policach - Przecław

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach informuje
o dyżurach pracowników
Działu Aktywizacji Społecznej i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
oraz Działu Interwencji Kryzysowej,
które będą odbywać się raz w miesiącu w siedzibie
Gimnazjum w Przecławiu, Przecław 27 c.

Szczegóły w zamieszczonym załączniku.

DYŻURY PRACOWNIKÓW PCPR W DOBREJ

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach informuje o dyżurach

pracowników

Działu Aktywizacji Społecznej i Rahabilitacji Osób Niepełnosprawnych

            oraz Działu Interwencji Kryzysowej,

                które będą odbywać się raz w miesiącu w siedzibie

                   Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej, ul. Graniczna 31.

GIEŁDA SPRZĘTU I USŁUG DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach zaprasza na Giełdę Sprzętu i Usług dla Osób Niepełnosprawnych pn. „I Ty możesz być aktywny”.

11 grudnia z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przy ul. Szkolnej 2, w godzinach 10:00 – 14:00 będzie można zapoznać się z szeroką ofertą uczestników giełdy, obejrzeć wystawę sprzętu rehabilitacyjnego, zbadać poziom cholesterolu i trójglicerydów, dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego. Ponadto będzie można bezpłatnie wykonać badanie komputerowe stóp oraz skorzystać z konsultacji medycznych z  zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, a także wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

W tym dniu osobom niepełnosprawnym wsparcia będą udzielać: Narodowy Fundusz Zdrowia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowy Urząd Pracy w Policach, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przedstawiciele firm zajmujących się dystrybucją sprzętu rehabilitacyjnego: Sonido - Aparaty Słuchowe, Spondylus, Ortofach, SeniorVita, ALTIX, GM MEDICAL - wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Organizacje Pozarządowe: Polski Związek Niewidomych, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Fundacja Pomocy Chorym na Zanik Mięśni w Szczecinie, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Polski Związek Głuchych, Horyzont Fundacja na rzecz Osób z Problemami Wzroku, Klub Sportowy Inwalidów „Start” Szczecin.

Osobom niepełnosprawnym, które ze względu na rodzaj niepełnosprawności: poruszają się na wózku inwalidzkim, przy pomocy balkonika zapewniamy bezpłatny transport na giełdę. Aby skorzystać z przewozu należy wcześniej zadzwonić i zarezerwować przejazd tel. 91 42 40 700  wew. 106 lub 603 083 858.

Podczas Giełdy odbędzie się losowanie nagród dla uczestników.

Biorąc pod uwagę bogatą ofertę Giełdy Sprzętu i Usług dla Osób Niepełnosprawnych nikomu nie wypada ominąć tego wydarzenia. Ty też musisz na niej być!

 

GIEŁDA USŁUG SPOŁECZNYCH DLA SENIORA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora organizuje Giełdę Usług Społecznych dla Seniora, która ma upowszechnić działania społeczne  organizacji, stowarzyszeń i  instytucji  na rzecz seniorów w Powiecie Polickim.

Spotkanie odbędzie się  w dniu 28 listopada 2017r. w godzinach 11:00-13:00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Szkolnej 2  w Policach. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z propozycjami usług społecznych  dla Seniorów w ramach prezentacji Organizacji i Stowarzyszeń i instytucji; porozmawiać z przedstawicielami, spotkać się z innymi seniorami.

Wydarzenie uświetni:

występ wokalny usamodzielnianej wychowanki pieczy zastępczej Julii Bartoś

prezentacja wierszy Pani Alicji Klinger-Mandziuk uczestniczki „Akademii dla Babć i Dziadków” w PCPR 

występ chóru „MARZENIE” Polskiego  Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddziału   w Policach

Zapraszamy wszystkich Seniorów z Powiatu Polickiego.

ZAPRASZAMY PO PIZZE

ZAPRASZAMY PO PIZZE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach  zaprasza po

PIZZE Z SZYNKĄ

 

do sali na parterze przy ul. Szkolnej 2 w Policach

w dniu13 LISTOPADA 2017 r.(PONIEDZIAŁEK) w godzinach10.00-18.00

LUB DO WYCZERPANIA ZAPASÓW

Tym razem niepotrzebny numer PESEL.

Serdecznie zapraszamy!

WOLONTARIAT

„ROMANS Z WOLONTARIATEM”

Marzy Ci się ” ROMANS?” Dlaczego nie mieć go z WOLONTARIATEM? Czujesz, że praca wolontariusza to coś w sam raz dla Ciebie?

Więcej informacji uzyskasz u koordynatora wolontariuszy - Katarzyny Bąk w siedzibie PCPR w Policach ul. Szkolna 2, pok. nr 2 lub telefonicznie pod numerem telefonu 91 31 702 28 w. 104, bądź 603-985-826.

Czekamy na ciebie……..!

Szczegółowe informacje na plakacie znajdującycm się w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (WOLONTARIAT.pdf)WOLONTARIAT.pdf

WIETRZENIE SZAF

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach zaprasza wszystkich mieszkańców Powiatu Polickiego na comiesięczną akcję „Wietrzenia Szaf”.

Już w najbliższą środę tj. 25 października 2017r. będzie można zaopatrzyć się w garderobę, obuwie i nie tylko.

Wszystko jest za darmo.

Pamiętajmy zawsze ostatnia środa miesiąca.

Serdecznie zapraszamy.