Logo Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Baner Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

tydzień wiedzy o osobach głuchoniewidomych

MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ WIEDZY
O OSOBACH GŁUCHONIEWIDOMYCH
25 czerwca –  1 lipca 2018

Szanowni Państwo,
Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym jest organizacją pożytku publicznego. Działa na terenie całej Polski poprzez jednostki wojewódzkie i jako jedyna organizacja w kraju zajmuje się wspieraniem osób z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu. W październiku 2016 roku obchodziliśmy 25. rocznicę działalności.  Dzięki naszemu towarzystwu głuchoniewidomi przestają stopniowo być anonimowi. Zaczynają wierzyć, że również i tę niepełnosprawność da się oswoić, i z nią żyć. Zaczynają wychodzić z domów, zawierają nowe znajomości, jeżdżą na wycieczki i warsztaty, podejmują naukę, znajdują pracę. Organizacja stara się codziennie wychodzić naprzeciw indywidualnym potrzebom beneficjentów, starając się uwzględnić jakże odmienną sytuację zdrowotną i życiową każdej z osób. Warsztaty komputerowe, czy artyterapeutyczne, spotkania klubowe, czy spotkania w ramach zajęć w jednostkach (np. gotowanie, gimnastyka), to tylko niektóre z form aktywności proponowanych głuchoniewidomym w najbliższym czasie.

Narodowa Strefa Kibica na PGE Narodowy

Pani Preses PGE Narodowy zaprasza dzieci z pieczy zastępczej na wspólne kibicowanie w dniu 19 czerwca 2018 roku o godzinie 17.00 w Warszawie, drużynie reprezentacji Polski w piłce nożnej.
Największa w Polsce Narodowa Strefa Kibica realizowana jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości we współpracy z Biurem Programu "Niepodległa".
Dla wszystkich dzieci z pieczy zastępczej oraz ich Opiekunów wstęp jest wolny.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w kibicowaniu Biało-Czerwonym w meczu z drużyną Senegalu mogą zgłaszać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach do dnia 18 czerwca 2018 roku, do godziny 12.00.

Klauzula informacyjna

Klauzula informacyjna

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej „RODO”, informujemy Państwa, że:

Senior w rodzinie - relacja z wydarzenia

SENIOR W RODZINIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach 15 maja2018 roku zaprosiło seniorów wraz z rodzinami do swojej siedziby na świętowanie Międzynarodowego Dnia Rodziny  pod hasłem „Senior w Rodzinie”. O godzinie 13.00 przybyłych  gości przywitali:  Starosta Powiatu Polickiego  Andrzej Bednarek, w-ce Starosta Powiatu Polickiego Beata Chmielewska oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach Beata Karlińska.

Seniorzy wraz ze swoimi rodzinami mogli wysłuchać ciekawych prelekcji m. in. na temat bezpłatnych leków dla seniorów, odżywiania osób starszych, pielęgnacji osoby zależnej w warunkach domowych, bezpieczeństwa, ubezpieczeń seniorów , o tym, jak radzić sobie z demencją, jak muzykoterapia poprawia funkcjonowanie seniorów.

Przez cały czas trwania wydarzenia różne instytucje, podmioty gospodarcze, stowarzyszenia i organizacje prezentowały swoją ofertę pomocową oraz działalność na rzecz polepszenia życia seniorom i rodzinom opiekującym się przewlekle chorymi seniorami. Ofertę ubogaciły bezpłatne badania: słuchu, cholesterolu, cukru, pomiar ciśnienia tętniczego, komputerowe badania stóp. Uczestnicy mogli również skorzystać z poradnictwa prawnego oraz testów psychologicznych testujących pamięć i orientację. Czas spotkania umiliła pyszna kawa i domowe wypieki w otoczeniu pięknej, utworzonej specjalnie na ten dzień kawiarenki.

Konkurs pn. "Policjant, który mi pomógł"

Informujemy o konkursie pn. "Policjant, który mi pomógł" organizowanym przez Instytut Psychologii Zdrowia PTP. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie Powiatu Polickiego

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";}

http://policki.pl/policjant-ktory-mi-pomogl-konkurs/

lub bezpośrednio na stronie organizatora

www.policjant.niebieskalinia.pl

GRUPY WSPARCIA DLA RODZIN ZASTĘPCZYCH

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach

zaprasza nagrupę wsparcia dla rodzin zastępczych,

 która odbywać się będzie raz w miesiącu.

Harmonogram spotkań grupy wsparcia w roku 2018:

MAJ: 9.05.2018r.  godz. 16:00-18:00

CZERWIEC: 6.06.2018r. godz. 16:00-18:00

LIPIEC: 4.07.2018r. godz. 16:00-18:00

SIERPIEŃ: 8.08.2018r. godz. 16:00-18:00

WRZESIEŃ: 5.09.2018r. godz. 16:00-18:00

PAŹDZIERNIK: 3.10.2018r. godz. 16:00-18:00

LISTOPAD: 7.11.2018r. godz. 16:00-18:00

GRUDZIEŃ: 5.12.2018r. godz. 16:00-18:00

senior w rodzinie

Powiatowe centrum Pomocy Rodzinie w Policach zaprasza na

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ RODZINY - "SENIOR W RODZINIE".

15 maja 2018 roku, od 13.00 do 17.00.

Szczegóły w załączonym plakacie.

Załączniki:
Pobierz plik (senior w rodzinie .jpg)senior w rodzinie .jpg

stypendia SPES

Program pomocy dzieciom - stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym Stowarzyszenia na rzecz Niepełnosprawnych.

aktywny samorząd 2018

 

 

AKTYWNY SAMORZĄD 2018

Zapraszamy osoby niepełnosprawne mieszkające na terenie Powiatu Polickiego do ubiegania się w 2018 roku o dofinansowanie w ramach pilotażowego programu „Aktywny Samorząd”, finansowanego ze środków PFRON.

Celem głównymprogramu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów pomocy w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

WIETRZENIE SZAF LUTY 2018

”COMIESIĘCZNE WIETRZENIE SZAF”

WYJĄTKOWO OD 9.00 DO 15.00

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach zaprasza wszystkich mieszkańców Powiatu Polickiego na comiesięczną akcję „Wietrzenia Szaf”.

Już w najbliższą środę tj. 28 lutego 2018r. będzie można zaopatrzyć się w garderobę,

obuwie i nie tylko.

Wszystko jest za darmo.

Pamiętajmy zawsze ostatnia środa miesiąca.

Serdecznie zapraszamy.

PROGRAM KOREKCYJNO - EDUKACYJNY

RUSZA WIOSENNA EDYCJA PROGRAMU

 KOREKCYJNO-EDUKACYJNEGO DLA OSÓB STOSUJĄCYCH PRZEMOC W RODZINIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach, uprzejmie informuje, że rusza wiosenna edycja Programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Pierwsze zajęcia w poniedziałek 5 marca 2018r. od godz. 16.30 do 20.00.

W związku z tym prosimy zainteresowane osoby do Działu Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach ul. Szkolna 2, w celu zakwalifikowania do grupy, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00.

Termin zgłoszenia się 2 marca 2018r.

Informacji w sprawie programu udziela Katarzyna Bąk - numer telefonu 91-317-02-28 lub 603-98-58-26.

 

dyżury pracowników PCPR w Policach - Przecław

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach informuje
o dyżurach pracowników
Działu Aktywizacji Społecznej i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
oraz Działu Interwencji Kryzysowej,
które będą odbywać się raz w miesiącu w siedzibie
Gimnazjum w Przecławiu, Przecław 27 c.

Szczegóły w zamieszczonym załączniku.

DYŻURY PRACOWNIKÓW PCPR W DOBREJ

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach informuje o dyżurach

pracowników

Działu Aktywizacji Społecznej i Rahabilitacji Osób Niepełnosprawnych

            oraz Działu Interwencji Kryzysowej,

                które będą odbywać się raz w miesiącu w siedzibie

                   Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej, ul. Graniczna 31.

GIEŁDA SPRZĘTU I USŁUG DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach zaprasza na Giełdę Sprzętu i Usług dla Osób Niepełnosprawnych pn. „I Ty możesz być aktywny”.

11 grudnia z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, przy ul. Szkolnej 2, w godzinach 10:00 – 14:00 będzie można zapoznać się z szeroką ofertą uczestników giełdy, obejrzeć wystawę sprzętu rehabilitacyjnego, zbadać poziom cholesterolu i trójglicerydów, dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego. Ponadto będzie można bezpłatnie wykonać badanie komputerowe stóp oraz skorzystać z konsultacji medycznych z  zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, a także wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

W tym dniu osobom niepełnosprawnym wsparcia będą udzielać: Narodowy Fundusz Zdrowia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowy Urząd Pracy w Policach, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przedstawiciele firm zajmujących się dystrybucją sprzętu rehabilitacyjnego: Sonido - Aparaty Słuchowe, Spondylus, Ortofach, SeniorVita, ALTIX, GM MEDICAL - wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Organizacje Pozarządowe: Polski Związek Niewidomych, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Fundacja Pomocy Chorym na Zanik Mięśni w Szczecinie, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Polski Związek Głuchych, Horyzont Fundacja na rzecz Osób z Problemami Wzroku, Klub Sportowy Inwalidów „Start” Szczecin.

Osobom niepełnosprawnym, które ze względu na rodzaj niepełnosprawności: poruszają się na wózku inwalidzkim, przy pomocy balkonika zapewniamy bezpłatny transport na giełdę. Aby skorzystać z przewozu należy wcześniej zadzwonić i zarezerwować przejazd tel. 91 42 40 700  wew. 106 lub 603 083 858.

Podczas Giełdy odbędzie się losowanie nagród dla uczestników.

Biorąc pod uwagę bogatą ofertę Giełdy Sprzętu i Usług dla Osób Niepełnosprawnych nikomu nie wypada ominąć tego wydarzenia. Ty też musisz na niej być!

 

GIEŁDA USŁUG SPOŁECZNYCH DLA SENIORA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora organizuje Giełdę Usług Społecznych dla Seniora, która ma upowszechnić działania społeczne  organizacji, stowarzyszeń i  instytucji  na rzecz seniorów w Powiecie Polickim.

Spotkanie odbędzie się  w dniu 28 listopada 2017r. w godzinach 11:00-13:00 w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Szkolnej 2  w Policach. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z propozycjami usług społecznych  dla Seniorów w ramach prezentacji Organizacji i Stowarzyszeń i instytucji; porozmawiać z przedstawicielami, spotkać się z innymi seniorami.

Wydarzenie uświetni:

występ wokalny usamodzielnianej wychowanki pieczy zastępczej Julii Bartoś

prezentacja wierszy Pani Alicji Klinger-Mandziuk uczestniczki „Akademii dla Babć i Dziadków” w PCPR 

występ chóru „MARZENIE” Polskiego  Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddziału   w Policach

Zapraszamy wszystkich Seniorów z Powiatu Polickiego.

ZAPRASZAMY PO PIZZE

ZAPRASZAMY PO PIZZE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach  zaprasza po

PIZZE Z SZYNKĄ

 

do sali na parterze przy ul. Szkolnej 2 w Policach

w dniu13 LISTOPADA 2017 r.(PONIEDZIAŁEK) w godzinach10.00-18.00

LUB DO WYCZERPANIA ZAPASÓW

Tym razem niepotrzebny numer PESEL.

Serdecznie zapraszamy!

WOLONTARIAT

„ROMANS Z WOLONTARIATEM”

Marzy Ci się ” ROMANS?” Dlaczego nie mieć go z WOLONTARIATEM? Czujesz, że praca wolontariusza to coś w sam raz dla Ciebie?

Więcej informacji uzyskasz u koordynatora wolontariuszy - Katarzyny Bąk w siedzibie PCPR w Policach ul. Szkolna 2, pok. nr 2 lub telefonicznie pod numerem telefonu 91 31 702 28 w. 104, bądź 603-985-826.

Czekamy na ciebie……..!

Szczegółowe informacje na plakacie znajdującycm się w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (WOLONTARIAT.pdf)WOLONTARIAT.pdf

WIETRZENIE SZAF

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach zaprasza wszystkich mieszkańców Powiatu Polickiego na comiesięczną akcję „Wietrzenia Szaf”.

Już w najbliższą środę tj. 25 października 2017r. będzie można zaopatrzyć się w garderobę, obuwie i nie tylko.

Wszystko jest za darmo.

Pamiętajmy zawsze ostatnia środa miesiąca.

Serdecznie zapraszamy.

zmiana terminów dyżurów specjalistów w Dobrej

Informujemy o zmianie terminów dyżurów specjalistów w Gminie Dobra.

Nowe terminy dyżurów w załączonej ulotce.

dyżury pracowników PCPR w Przecławiu

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach informuje
o dyżurach pracowników
Działu Aktywizacji Społecznej i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
oraz Działu Interwencji Kryzysowej,
które będą odbywać się raz w miesiącu w siedzibie
Gimnazjum w Przecławiu, Przecław 27 c.

szczegóły w zamieszczonym załączniku